kolmapäev, 4. aprill 2012

Lillekastid

Isa tegi mulle lillekasti. Õigemini andis mulle külgede ja põhja tükid, mille ma ise ära peitsisin ja Margus kokku kruvis. Kast on tehtud standardmõõdus rõdukasti ümbriseks. Peits: puidukaitsevahend Pinotex Classic, toon palisander.
Minu olemasolevate plastkastide jaoks tundub veidi liiga sügav (pildilt ka näha, kus plastkasti ülemine äär paistab), aga alati saab midagi kõrgenduseks põhja panna. Plaanin siia istutada suvelilli, ilmselt lobeeliaid, mis aknalaual juba tärganud ja jõudu koguvad. Kui kaste juurde saan, siis panen oma kirsstomatid kindlasti nendesse kasvama. 

Ideid mujalt
Olen ka internetist ja ajakirjadest huvitavaid lillekastide ideid leidnud. Need moodustavad taimedega väga kena terviku. Lisaks on puidust kastid piisavalt rasked, et taimed tuulise ilmaga pikali ei kuku. Plastikust kastidega juhtus seda tihti.
See kast on ilmselt puidust ja mati värviga üle võõbatud. Minimalistlik ja modernne. Sobib ülihästi ka tuppa. Siia võib plastikpottides taimed lihtsalt sisse tõsta, et kõik oleksid mugavalt koos. Ja kui mõnus on veel niimoodi koristada!
Lihtne, aga ilus! Terrassiehitusest üle jäänud lauajupid saaks kenasti ära kasutada. Sellise vormiga elupuud näevad kastides välja suured ja uhked. 
Selle idee panin tallele pidas silmas meie teise korruse rõdu ja vajab hädasti mõnusat puhkeala. Midagi sellist plaanime me oma magamistoa ukse taha kunagi teha.

Need on juba lausa kõrgpeenrad, mitte enam lillekastid. Tõestab ilmekalt, et ka väikesesse hoovi on võimalik rohenäppudele midagi tekitada. Kindlasti tuleks umbrohu tõkestamiseks ja mulla ärakadumise/segunemise vältimiseks geotekstiili kasutada.
Ja kastidesse võib ka muruplatsi teha. Foto ühelt aiandusmessilt.

1 kommentaar:

sdsd ütles ...

Paps oskab sul hästi lillekaste valmistada. Oskaks ise ka selliseid asju kokku vorpida...